Audi Logo

До більш сталого майбутнього завдяки електромобільності

Електромобільність є ключем до більш сталої мобільності в усьому світі. Тому ми поставили собі за мету до 2025 року запропонувати 30 електрифікованих автомобілів, 20 з яких будуть повністю електричними автомобілями, які не продукують локальних викидів CO₂ завдяки руху на електроприводі. Для нас електромобільність є центральним елементом більш сталої та дружньої до клімату транспортної системи. Дізнайтеся більше про сталий розвиток Audi та іншу цікаву інформацію щодо майбутнього розвитку тут.

 

Сталість у ланцюжку поставок: виклик і можливість водночас

Марка Audi представлена на більш ніж 100 ринках, її 13 виробничих підприємств розташовані у десяти країнах, що дозволяє бути якомога ближче до клієнтів. Через це ланцюжок поставок компанії є дуже розгалуженим. Тому Audi надає великого значення всебічному моніторингу власного ланцюжка створення вартості, і на першому місці стоїть питання зменшення викидів CO₂, дбайливого використання ресурсів і соціальної відповідальності.

 

Мобільність і тенденції

Якщо ви хочете передбачити завтрашній день, ви повинні бути швидкими та гнучкими водночас. Наш життєвий простір змінюється швидкими темпами. Яким буде співіснування в майбутньому, і що нам потрібно знати про нього сьогодні? Ми рухаємося вперед завдяки постійному розвитку та рішенням, які стимулюють людей.

 

Сталі продукти

Audi використовує цілісний підхід до розробки сталих продуктів. Ми покладаємося на широкий асортимент альтернативних технологій приводу, щоб зробити мобільність більш екологічною.

 

Як Audi фінансує майбутнє

Компанія Audi поставила перед собою амбітні цілі щодо окупності протягом наступних кількох років. Як компанія планує цього досягти? Фокусуючись насамперед на електромобільності, цифровізації та розумному використанні синергетичних можливостей, які пропонує концерн.

Ви можете знайти всю додаткову інформацію на тему сталого розвитку та корпоративної відповідальності тут.

«Зелені» інновації для гідного майбутнього

Компанія Audi Stiftung für Umwelt GmbH стимулює розвиток технологій та діяльність, спрямовану на охорону навколишнього середовища з метою захисту та збереження джерела існування людей, тварин і рослин. Фінансові проєкти Audi Environmental Foundation зосереджуються на інноваційних, екологічно чистих технологіях та заходах з екологічної освіти. Вони створюють імпульси для сталої діяльності і сприяють усвідомленню впливу людської поведінки на природу. Audi Environmental Foundation була заснована AUDI AG у 2009 році як дочірня компанія, що повністю належить їй, щоб зміцнити свою суспільну та екологічну позицію.

Наші батареї являють собою ключовий компонент електромобіля, вирізняються преміальним рівнем якості і безпеки та розраховані на весь строк експлуатації автомобіля. Повернені батареї, наприклад, з наших гібридних автомобілів із заряджанням від електромережі (Plug-in-Hybrid) або передсерійних моделей Audi e‑tron ми переробляємо на різноманітних підприємствах, що спеціалізуються на утилізації, з дотриманням вимог законодавства відповідних країн.

У 2025 році кожен третій проданий автомобіль Audi буде електромобілем. Тому потреба в акумуляторних батареях зростатиме. Audi прагне зробити життєвий цикл цих батарей максимально екологічним і з 2017 року є активним членом світового альянсу з контролю акумуляторних батарей Global Battery Alliance. До основних напрямків діяльності альянсу належать, серед іншого, дотримання прав людини і соціальних стандартів при видобутку сировини та розробка рішень для повторного використання літій-іонних батарей. Audi також доєднується до дослідницьких колаборацій, наприклад до переробної компанії Umicore, з метою створення циклу переробки компонентів високовольтних батарей, який би уможливив їхнє повторне використання. Використаним акумуляторним батареям також дають «друге життя» на головному заводі в Інгольштадті, де зараз вони використовуються на експериментальній основі як елементи живлення навантажувачів та тягачів. «Кожна літій‑іонна акумуляторна батарея потребує багато енергії та цінних ресурсів, які потрібно використовувати найкращим чином», — говорить Пітер Кесслер, член правління з виробництва та логістики AUDI AG. Тому, коли йдеться про електромобільність, Audi також думає про розумну концепцію повторного використання акумуляторних батарей. Алюміній також використовується в акумуляторах Audi, а саме в їх корпусі. Видобуток цього металу з бокситів (гірських порід) потребує значної кількості енергії.

Щоб заощадити ресурси та енергію, Audi розпочала проєкт Aluminium Closed Loop (замкнутий цикл виробництва алюмінію). Зрізаний метал повертається постачальникам і переробляється. Компанія Audi стала першим виробником автомобілів, який отримав сертифікат стійкості від ініціативи Aluminium Stewardship Initiative (ASI) за екологічне виробництво акумуляторних батарей. Додаткова інформація з цього приводу доступна за посиланням: https://aluminium-stewardship.org/

Наші батареї являють собою ключовий компонент електромобіля, вирізняються преміальним рівнем якості і безпеки та розраховані на весь строк експлуатації автомобіля. Повернені батареї, наприклад, з наших гібридних автомобілів із заряджанням від електромережі (Plug-in-Hybrid) або передсерійних моделей Audi e‑tron ми переробляємо на різноманітних підприємствах, що спеціалізуються на утилізації, з дотриманням вимог законодавства відповідних країн. Електромобілі, як і всі автомобілі, зареєстровані в Німеччині та Європі, гарантують найвищий рівень безпеки. Спеціальні системи безпеки допомагають запобігти ризику пожежі та ураження електричним струмом. У разі аварії або несправності подача струму від акумуляторної батареї негайно припиняється, щоб напруга в мережі зникла. Крім того, акумуляторна батарея встановлюється у великому, стійкому до ударів блоці в днищі, де вона захищена від деформації. Випробування концептуального автомобіля Audi e-tron GT, проведені Загальнонімецьким автомобільним клубом ADAC, неодноразово показували, що ризик пожежі в електромобілях так само низький, як і в автомобілях із двигуном внутрішнього згоряння. Процес заряджання є абсолютно нешкідливим і може здійснюватися без проблем навіть під дощем. Ви також можете спокійно мити Audi e-tron на автоматичній мийці. Додаткову інформацію можна знайти в цьому звіті про випробування від ADAC: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/elektromobilitaet/info/sicherheit-elektroauto/.

Audi e-tron отримав найвищу оцінку в п’ять зірок за програмою Euro-NCAP (додаткову інформацію див. на вебсторінці https://www.euroncap.com/de/results/audi/e-tron/35869) — провідною європейською програмою оцінювання безпеки легкових автомобілів. У США Audi e-tron став першим електромобілем, який отримав найвищу нагороду за безпеку від Інституту страхування дорожньої безпеки (Institute for Highway Safety) (додаткову інформацію див. на вебсторінці https://www.iihs.org/news/detail/2019-audi-e-tron-earns-institutes-highest-award).