Audi Logo

Інформація про колеса та шини

Тиск в шинах

Перевіряйте тиск у шинах вашого Audi щонайменше раз на місяць під час нормальної експлуатації. При особливих навантаженнях, наприклад, перед тривалою поїздкою з важким вантажем, необхідна додаткова перевірка тиску в шинах. При цьому не забувайте про запасне колесо і завжди підтримуйте найвищий тиск, передбачений для вашого автомобіля.

Рекомендований тиск

Тиск у шинах, вказаний виробником автомобіля, можна знайти на внутрішній стороні кришки паливного бака або на дверній стійці вашого Audi. Неправильний тиск повітря збільшує знос і негативно впливає на керованість. Занадто низький тиск у шинах призводить до надмірного нагрівання у зоні деформації, що спричиняє пошкодження шин. Зокрема, занадто низький тиск в шинах збільшує витрату палива.

Перевірка та регулювання тиску

При вимірюванні та регулюванні тиску в шинах зверніть увагу на наступне:

  • Виміряйте тиск повітря в холодній шині.
  • Тиск повітря в шинах повинен бути однаковим для кожної осі, але може відрізнятися між передньою та задньою віссю.
  • Кришки клапанів повинні бути щільно закручені. Вони захищають клапан від пилу та бруду, а отже, від витоків.
  • Негайно замініть відсутні кришки клапанів.
  • Перевірте наявні ковпачки колісних дисків на наявність пошкоджень і щільність прилягання.

Зберігання шин

Щоб не пошкодити колеса та шини, під час зберігання слід дотримуватися наступних правил:

  • Очистіть шини Для видалення предметів з канавок протектора підійде щітка, очищувач високого тиску або миюча рукавичка. Остерігайтеся мастил і розчинників! Вони руйнують матеріал і можуть завдати значної шкоди вашій шині.
  • Перевірте шини Перевірте протектор і боковини ваших шин. Зламані предмети, вибоїни та бордюри могли спричинити значні пошкодження.
  • Позначте напрямок руху та положення колеса Перед тим, як зняти шину, відзначте напрямок руху і положення шини. Залежно від глибини протектора, шини на передній осі можна також поміняти місцями з шинами на задній осі. Це забезпечить більш рівномірний знос шин в цілому.
  • Відрегулюйте тиск Перед зберіганням збільште тиск у шинах на 0,5 бар.
  • Оптимальне місце для розміщення Повинно бути прохолодним, сухим і темним. Обирайте відповідне приміщення, адже під впливом світла, тепла і рухомого повітря гумова речовина втрачає еластичність і міцність. Шина швидше старіє і покривається тріщинами. Також слід уникати контакту з бензином або мастилом за будь-яку ціну! Використовуйте дерево для дисків або складайте колеса горизонтально на дерев'яному піддоні. Шини без дисків, з іншого боку, повинні бути розміщені вертикально і час від часу обертатися. Звичайно, ми також рекомендуємо використовувати для цього наші оригінальні чохли для коліс Audi.

Зберігання коліс у вашого сервісного партнера Audi

Однак, якщо ця робота забирає у вас занадто багато часу, а підвал вже переповнений, зверніться до нашої сервісної служби. Наші фахівці професійно подбають про зберігання коліс та шин вашого Audi, забезпечивши відповідне місце для зберігання, ретельне очищення, а також, перевіривши шини на наявність пошкоджень. Шини будуть у надійних руках під час перерви в їзді.

Чохли для коліс Audi

Сумки для коліс з міцного матеріалу з практичними ручками для зручного та чистого транспортування і зберігання комплектів коліс.

 

Маркування шин

Всі шини підлягають обов'язковому маркуванню. Маркування шин надає конкретну інформацію про екологічні та безпекові характеристики шини, беручи до уваги наступні три критерії: економічність використання палива, ефективність гальмування на мокрому покритті та рівень шуму. Якщо власники транспортних засобів знають, що означають ці три символи на етикетці шини, вони можуть приймати важливі рішення для забезпечення більшої безпеки руху, меншого забруднення навколишнього середовища та кращої паливної ефективності.

На ілюстрації ви можете побачити, яку інформацію ви знайдете на маркуванні шини.

Більш детальну інформацію можна знайти на домашніх сторінках виробників шин.

 

Ефективність використання палива

Клас ефективності використання палива і шин варіюється між наступними градаціями залежно від опору коченню. > A - найефективніші шини, які заощаджують паливо. > E - найменш ефективні шини і споживають найбільше пального.

Шум кочення

Шум кочення шин або рівень зовнішнього шуму вимірюється в децибелах (дБ) і позначається цифрою замість XY. Також шум кочення поділяється на три рівні: A, B і C.

Зчеплення на мокрій дорозі

Клас зчеплення на мокрій дорозі надає інформацію про гальмівні властивості за вологих погодних умов і варіюється від > A (найвищий рівень безпеки) до > E (найнижчий рівень безпеки).

Зчеплюваність на снігу

Шини, позначені цим символом, придатні для використання в екстремальних снігових умовах.

Зчеплюваність на льоду

Шини, позначені цим символом, призначені для дорожнього покриття з шаром льоду або суцільного снігового покриву. Шини для їзди в ожеледь призначені для дорожнього покриття з шаром льоду або суцільного снігового покриву і повинні використовуватися тільки в дуже складних погодних умовах (наприклад, при низьких температурах). Використання таких шин за менш складних погодних умов (наприклад, у вологих умовах або при більш високих температурах) може призвести до погіршення експлуатаційних характеристик, зокрема, з точки зору зчеплення на мокрій дорозі, керованості та зносу.

Додаткові поради

Витрату пального можна значно зменшити, якщо їздити екологічно ощадливим способом. Необхідно регулярно перевіряти тиск у шинах для підвищення економії палива та зчеплення на мокрій дорозі. Завжди враховуйте довжину гальмівного шляху.

 

Вас також може зацікавити:

 

Диски

З оригінальними дисками Audi ви залишите особливе враження.

Ланцюги протиковзання

Вгору і вперед. Подорожуйте з комфортом до вашої наступної зимової пригоди.

Засоби для догляду

Набори засобів для догляду від оригінальних аксесуарів Audi пропонують чисті рішення майже для будь-яких вимог.

Запис на сервіс онлайн

Все просто. Оберіть сервіс партнера та заповніть форму-запит. Запишіться на сервіс просто зараз.

Пошук сервісного партнера Audi

Ви можете отримати додаткову інформацію у найближчого сервісного партнера Audi.