Новий Audi RS 5 Sportback

29.03.2018.

Audi Sport випускає на ринок інноваційний легковий автомобіль високого класу. Світова прем’єра Audi RS 5 Sportback відбувалася на міжнародній автомобільній виставці New York International Auto Show.

«Audi RS 5 Sportback - це не просто представлена на міжнародній виставці новинка. Це автомобіль, який пропонує нашим клієнтам дещо нове. Він є втіленням нашого інноваційного бачення п'ятидверного автомобіля з кузовом купе високого класу. У нього немає попередників та прямих конкурентів, - пояснює Майкл-Юліус Ренц, генеральний директор Audi Sport GmbH. Новий Audi RS 5 - яскравий представник лінійки RS, який продовжує її історію на дорогах.

Дизайн кузова нового Audi RS 5 Sportback поєднує у собі виразні лінії та пружні поверхні спортивного автомобіля. Подовжена колісна база, короткі звиси кузова та довгий широкий капот з повітрозабірниками підкреслюють динамічний образ автомобіля. Характерна плавна плечова лінія - це особлива риса автомобіля з кузовом купе високого класу. Якщо глянути на задню частину автомобіля під кутом, то увагу одразу привертають притаманні лише моделям Audi бокові борти кузова. Обтічні виступи з чотирьох боків підкреслюють випуклі колісні ніші, які було розширено на 15 міліметрів.

Спереду кузов Audi RS 5 Sportback оснащено широкою пласкою решіткою радіатора Singleframe, виразними повітрозабірниками у вигляді бджолиних стільників, що є типовою ознакою RS, та переднім спойлером з написом quattro з матового алюмінію. Окрім фар, автомобіль оснащено додатковими елементами дизайну глянцево-чорного кольору, завдяки яким RS 5 Sportback візуально здається ширшим. Типовий для моделей RS дифузор, вихлопна система з овальними вихлопними трубами та фіксований спойлер доповнюють задню частину спортивного автомобіля. RS 5 Sportback у стандартній комплектації оснащено 19-дюймовими дисками; додатково доступними є 20-дюймові диски. Новий Audi RS 5 Sportback можна доповнити пакетами оздоблення Gloss Black, Carbon та Matte Aluminum.

Потужність, яку розвиває двигун 2.9 TFSI, передається на постійний повний привод quattro з центральним диференціалом через 8-ступеневу трансмісію Tiptronic, яка забезпечує швидке перемикання передач, властиве спортивним автомобілям. Потужність розподіляється між осями асиметрично у співвідношенні 40:60. Це забезпечує динамічне керування з оптимальним зчепленням, а також найвищий рівень безпеки. Якщо на одній вісі відбувається проковзування, то майже вся потужність одразу ж передається на іншу вісь - до 85 % на передню та до 70 % на задню. Таке блокування забезпечує досить чітке розподілення крутного моменту та бездоганну взаємодію з системами контролю. Доступний додатково спортивний диференціал вибірково розподіляє крутний момент між задніми колесами.

5-важільна підвіска передньої та задньої осей  забезпечує надзвичайний комфорт під час руху, навіть у режимі спортивного автомобіля. Завдяки спортивній підвісці RS, яка входить до стандартної комплектації, RS 5 Sportback є на сім міліметрів нижчим, ніж RS 5 Sportback. Додатково Audi Sport можна оснастити спортивною підвіскою RS з системою Dynamic Ride Control (DRC), керамічними гальмами та типовою для моделей RS системою динамічного керування. Кожен водій може налаштувати систему керування за власними вподобаннями, відрегулювати її, зробити більш активною або зручною завдяки динамічній системі керування Audi Drive Select, яка входить до стандартної комплектації автомобіля.

Салон Audi RS 5 Sportback з простором для п'яти осіб вирізняється своїм спортивним стилем. Окрім того, оздоблення салону виконано з високоякісних матеріалів чорного кольору. Багажне відділення квадратної форми з шириною прорізу для завантаження у один метр дозволяє оптимально використовувати весь простір для багажу, об'єм якого складає 480 літрів. Якщо ж скласти задній ряд сидінь, то об'єм багажного відділення збільшується до 1300 літрів. У стандартній комплектації автомобіля задній ряд сидінь поділено у співвідношенні 40:20:40. Вага RS 5 Sportback складає 1840 кг.

Спортивний стиль п'ятидверного автомобіля з кузовом купе високого класу доповнюється спортивними сидіннями RS з доступним додатково візерунком у вигляді бджолиних стільників з високоякісної шкіри Nappa та багатофункціональним рульовим колесом RS з оббивкою зі шкіри та пласкою нижньою поверхнею. Емблеми RS є на сидіннях, рульовому колесі, смужках накладок порогів та важелі селектора. На спеціальних дисплеях RS на цифровій панелі приладів Audi Virtual Cockpit показується інформація про тиск у шинах, крутний момент та динамічне навантаження. В ручному режимі вибору передач світлодіодний індикатор перемикання передач повідомляє водію, що максимальну кількість обертів двигуна досягнуто і потрібно включити підвищену передачу. Серед особливостей пакету оздоблення RS можна виділити: контрастну червону строчку на рульовому колесі та важелі селектора, панель для захисту колін водія та пасажира на передньому сидінні з оббивкою зі шкіри Alcantara, ремені безпеки зі вставками червоного кольору та підлогові килимки з логотипом RS. Audi Sport пропонує особливе лако-фарбове покриття для Audi RS 5 ексклюзивного кольору Sonoma Green Metallic.